![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10378511
*
nr 1037 8511
Pigtittare
mahogny, höjd: 77 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 18:40:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:00:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel trä
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22
*
Pigtittare
nr 1037 8511
Pigtittare
mahogny, höjd: 77 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:00:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel trä
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09 -
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22